Průvodce stezkou

Jindrova naučná stezka vede z Jindřichova Hradce, přes Jindřiš, Blažejov až do Malého Ratmírova. Trasa kopíruje červenou turistickou značku.  Je na ní umístěno celkem 21 naučných panelů.

Jindrovu naučnou stezku lze v terénu rozdělit na 4 části:

  • Kolem rybníka Vajgar – panely realizovány pro město Jindřichův Hradec (cca 1 km)
  • Jindřichův Hradec – Jindřiš (cca 4 km)
  • Jindřiš – Blažejov (cca 3 km)
  • Blažejov – Malý Ratmírov (cca 3 km)

 

Celá trasa je dlouhá cca 11 km. Můžete si ji prohlédnout na našich stránkách, ale určitě mnohem zajímavější bude vyrazit přímo do terénu. Doporučujeme vám použít k dopravě Jindřichohradeckou úzkokolejku. Informace o aktuálních odjezdech najdete zde. 

Na následující mapce najdete čísla naučných panelů. Můžete se podívat, jaké informace vám jednotlivá zastavení stezky nabízejí. Na těchto stránkách najdete  stejné texty a obrázky jako na skutečných panelech v terénu, popř. pokud máte hlubší zájem, můžete kliknout i na rozšiřující odkazy, kde najdete další informace i fotografie.

Přejeme vám příjemné putování – ať už na obrazovce monitoru nebo ještě lépe v přírodě. Doufáme, že vás příroda v okolí stezky zaujme tak, jako nás. Věříme, že nás bude stále více, kdo si budeme uvědomovat, že příroda může existovat bez člověka, ale člověk se bez přírody neobejde. 

Budeme rádi za Vaše dojmy, nápady i kritické připomínky. Dopředu děkujeme za všechny vaše dopisy. 

A teď už nic nebrání vyrazit na cestu.